راه اندازی موتور استپر پنج فاز

در این مقاله قصد داریم با موتور استپر پنج فاز آشنا شویم و نحوه راه اندازی آن را مورد بررسی قرار دهیم.

برای راه اندازی موتورهای استپر باید به صورت متناوب بر روی سیم پیچ ها جریان DC اعمال گردد. بنابراین این موتورها نیاز به درایور خاص خود دارند. شکل زیر نمای کلی از حداقل ابزار مورد نیاز برای راه اندازی این موتورهای را نشان می دهد. معمولا در برخی از موتورهای برای بهبود دقت دوران و مشخصات میرایی یک موتور استپر از انکودرهای نوری یا تاکومترهای استفاده می شود. فازهای موتورهای استپر در شکل زیر نشان داده شده است.

5 phase motor 3

مد های راه اندازی موتورهای استپر پنج فاز

به طور کلی موتورهای استپر در دو حاالت full و half درایو می شوند.

راه اندازی در مد full drive

در این مد راه اندازی درایور در حالت کامل با زاویه ۰٫۷۲ درجه راه اندازی می شود. بدین منظور از الگوی چهار فاز در هر زمان استفاده می شود.

5 phase motor 1

راه اندازی در مد half dive

در این مد در هر زمان ۴ و سپس ۵ فاز به صورت متناوب انرژی دار می شوند. در این مد راه اندازی موتور در هر گام ۰٫۳۶ درجه دوران می کند.

5 phase motor 2

————————————————————   معرفی شرکت ربات سازان—————————————————–

شرکت ربات سازان با برند تجاری H2M در زمینه تولید درایور موتورهای دی سی (جریان و ولتاژ پایین و بالا)،استپر دوفاز (درایور MSD02 و درایور MSD04)   و پنج فاز ( درایور Vexta و درایور SanyoDenki ) از سال ۱۳۹۰فعالیت می نماید. این شرکت با بهره گیری از تجهیزات و دستگاه های مدرن آزمایشگاهی در محیطی کاملا علمی  زیر نظر کادری مجرب محصولات خود را تولید و در سطح داخلی و بین المللی توزیع می نماید.  کیفیت مطلوب قطعات اولیه و کیفیت برتر محصولات تولیدی شرط اصلی بقاء و دوام این مجموعه می باشد. در همین راستا محصولات H2M از مرغوب ترین و بهترین قطعات الکترونیکی اولیه تهیه می شود. لذا مایه خرسندی است که با ارائه محصولات خود در زمره تولید کنندگان برتر باشیم.

نمایش فیلم درایور پنج فاز Vexta

نمایش فیلم درایور پنج فاز SanyoDenki

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CLOSE
CLOSE