طرح دکتر کینکت

مقدمه

شاید تصور کنید که حسگر دنبال‌کننده حرکات بدن کینکت (Kinect) مایکروسافت دیگر در دنیای بازی‌ها مورداستفاده قرار نمی‌گیرد اما باید گفت که این حسگر به عنوان یک وسیله پزشکی دوباره وارد دنیای فناوری شده است. شرکتهای خارجی از این حسگر در یک کیت با هدف توانبخشی بیماران در خانه استفاده کرده است. با این وسیله بیماران می‌توانند تمرین‌های فیزیوتراپی خود را در خانه و به تنهایی انجام دهند.

بازي ابزاري براي ابراز نيازها، احساسات و افکار  مي باشد. هدف از اين نوشتار معرفی ایده دکتر کینکت می باشد. در این طرح از ایده بازی در درمان بیماری های جسمی و روحی استفاده می شود. انسان در بازی نیازهای حسی ــ حرکتی خود را برآورده می سازد و انرژی خود را تخلیه می کند که این کار باعث افزایش آرامش او می شود، در غیر این صورت اگر این انرژی امکان بروز پیدا نکند، احتمالا به اضطراب و  افسردگی می شود. در واقع بازی به اندازه تغذیه صحیح و احساس صمیمیت و امنیت  مهم و ضروری است و عاملی است که به رشد تفکرات و خلاقیت های کمک می کند.

پیاده سازی طرح دکتر کینکت:

شرکت ربات سازان در راستای اهداف خویش طرح دکتر کینکت را ارائه می دهد. این طرح با دو هدف اصلی زیر دنبال می شود.

۱- فیزیوتراپی ارزان و قابل دسترس:

امروزه استفاده از بازی در علم توانبخشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا بازی در توانبخشی باعث می شود که بیمار رغبت بیشتری در انجام آن داشته باشد. همچنین می توان نحوه رشد بهمبود بیمار را مورد بررسی قرار داد و بر اساس این نتایج می توان تصمیم بهتری در روند بهبود بیمار گرفت. دکتر کینکت ایده بسیار مفید و ضروری در کشور بوده و نیاز به سرمایه گذاری دارد.

۲- روانشناسی با بازی درمانی:

از دکتر کینکت می توان در بهبود مشکلات روانی و روحی ایجاد شده در افراد استفاده کرد. امروزه از بازی یا بازی درمانی به عنوان روشی برای درمان مشکلات روانی و روحی  استفاده می کنند. بازی درمانی به کمک می کند تا بیماران بتوانند مسائل و مشکلاتشان را حس کنند، با این هدف که ویژگی های روانی خود را بشناسند.

برای تولید و ساخت نمونه کاربردی این طرح نیاز به اسپانسر بوده و شرکت ربات سازان دعوت به همکاری می نماید. امید است با ساخت دکتر کینکت بتوانیم گام بزرگی در توانیابی افراد آسیب دیده روحی و جسمی  برداریم.

 

ارتباط با ما:

کانال تلگرام :

@Robot_Makers_Admin

یا شماره تلفن :

۰۵۱ – ۳۸۷۶-۸۵۰۵

تماس حاصل فرمایی

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CLOSE
CLOSE