کاربرد و پروژه اینترنت اشیا

کاربرد و پروژه اینترنت اشیا

در این مقاله قصد داریم ارتباط دو بورد آردوینو با یکدیگر از طریق ماژول وای فای ESP8266 به منظور دریافت اطلاعات سنسور دما و رطوبت را بررسی کنیم.

شاید برای شما هم این سوال پیش آماده باشد که اینترت اشیا چیست و چه کاربردهایی دارد. از اینترنت اشیا به IOT نیز نام می برند. منظور از ان  کنترل و ارتباط اینترنت با سنسورها است که در مناطق دور دست قرار گرفته شده و کنترل اشیا توسط اینترنت می باشد. بدهی است که با مجهز شدن کشور به این فناوری می توان به شهر و کشوری هوشمند دست یافت.

مطالب  و نوشته های زیادی در اینترنت درباره IOT وجود دارد که ما دیگر نیاز نمی بینیم که در این مقاله به انها بپردازیم. در این جا فقط می خواهیم نحوه پیاده سازی این فناوری کامیپوتری را به زبان ساده بررسی کنیم.

شرح پروژه

در این پروژه سعی داریم با ارتباط بی سیم بین دو بورد آردوینو اطلاعات یک سنسور دما را به دیگری انتقال داده و بر روی صفحه نمایشگر این اطلاعات را نمایش دهیم. بدین منظور از اجزای زیر برای انجام این پروژه استفاده خواهیم نمود.

۱) دو عدد بورد Arduino UNO :

۲) دو عدد ماژول وایرلس ESP8266-01:

۳) یک عدد LCD 16*2 کاراکتری:

۴) دو عدد آداپتور ۱۲ ولت برای راه اندازی بورد های آردوینو:

۵) یک عدد سنسور دما و رطوبت :SHT1X

دستورات

برای شروع، بعد از اینکه سیم کشی ماژول خود را تمام کردید برای تست سلامت خود ماژول و اینکه از ارتباط صحیح با ماژول مطمئن شوید میتوانید دستور  AT را ارسال کنید، ماژول باید با پیغام  OK به شما پاسخ دهد. اگر چنین نشد تغذیه و اتصالات را چک کنید، از سالم بودن مبدل سریال اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید هر دو نرخ ۹۶۰۰ و ۱۱۵۲۰۰ را امتحان کنید.

برای آشنایی بیشتر با دستورات AT می توانید براحتی در اینترنت جستجو کنید.

کاربردهای اینترنت اشیا را می توان با استفاده از محصولات شرکت ربات سازان برای کنترل موتور دی سی و استپر نیز می توان استفاده نمود. توصیه می شود از درایورهای تولید شده در شرکت ربات سازان برای پیاده سازی این فناوری در دنیای اتوماسیون استفاده کنید.

 

“ما در زمینه اتوماسیون و تولید درایورهای مورد تقاضا در  این حوزه ها در کنار شما خواهیم بود.”

ارتباط با ما:

به منظور مشاوره و ارتباط با ما لطفا با کانال تلگرام :

@MatMotion

یا شماره تلفن های :

۰۹۱۵-۸۶۴-۷۱۱۹

تماس حاصل فرمایید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CLOSE
CLOSE