نصب نرم افزارهای مورد نیاز برای درایور MDC20

برای ارتباط با درایور MDC20 ابتدا باید درایور FTDI مناسب را بر روی سیستم خود نصب کنید. برای دانلود این نرم افزار وارد آدرس زیر شوید (شکل ۱).

http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm

نصب درایور ftdi

شکل۱

سپس دربخش پایین این صفحه رفته و با توجه به سیستم عامل خود  نرم افزار را دانلود نمایید.  نرم افزار را در محل دلخواه ذخیره و از حالت فشرده خارج کنید.تغذیه درایور MDC20 را وصل کرده و کابل USB را متصل نمایید. بعد از اتصال کابل USB وارد Device Manager شوید. در صورتی که قبلا درایور FTDI را بر روی سیستم خود نصب نکرده باشید مطابق شکل۲ در قسمت Other Device عبارت USB Serial Port را مشاهده خواهید کرد که علامت تعجب بر روی آن به معنی عدم نصب دریور FTDI می باشد. روی عبارت USB Serial Port کلیک کرده و گزینه Update Driver Software را انتخاب نمایید.

نکته: در صورتی که درایور FTDI بر روی سیستم شما از قبل نصب شده باشد با اتصال درایور به کامپیوتر از طریق کابل USB در قسمت Device Manager در بخش Port عبارت  USB Serial Port ظاهر خواهد شد.

device

شکل۲

اکنون پنجره شکل ۳ باز می شود. گزینه Browse my computer for driver software را انتخاب نمایید.

FTDI Driver

شکل۳

بعد از آن در  پنجره ­ی باز شده آدرس فولدری که درایور را در آن از حالت فشرده خارج کرده ­اید را انتخاب نمایید سپس بر روی گزینه Next کلیک کرده تا درایورهای مورد نیاز نصب گردد. پس از نصب موفقیت آمیز درایور FTDI پیغامی مطابق شکل۴ دریافت خواهید کرد.

usb

شکل۳

سپس در صورت اتصال مجدد درایور از طریق پورت USB به کامپیوتر درایور شناسایی می ­شود. حال اگر پنجره Device Manager را دوباره بررسی کنید، خواهید دید که در شاخه port زیر شاخه ای برای شما ایجاد خواهد شد که در آن به درایور یک درگاه اختصاص داده شده است(شکل۴).

Capture3

شکل۴

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CLOSE
CLOSE